Ceplis

Autorius:

Kategorija:

Leidykla:

Leidimo data:

1.45€

Būklė: Gera
Miestas: Vilnius, Pylimo 59 (Prie Halės turgaus. Antrame aukšte virš indų parduotuvės "Bohemia")
Sandoris: Parduodu

Siunčiu į kitus miestus

Pardavėjas

VIP

knygavisiems
(990)
Skelbimo komentaras:

KNYGYNAS, Pylimo 59, Vilnius. Informaciją apie mus žiūrėkite mūsų prieigoje. Knygą galite užsisakyti ir adresu www.knygavisiems.lt, o pasiimti mūsų fiziniame knygyne arba galime knygutę atsiųsti (Siunčiame LP registruotomis siuntomis ir LP Express paštomatais). Knygyno darbo laikas: Antradienis- Šeštadienis nuo 10 iki 16 val. Sekmadienį, pirmadienį ir švenčių dienomis nedirbame. Būklė-labai gera, bet patrinti viršelio kampai ir truputį kraštai.

Santrauka:

Latvių rašytojas Pavilas Ruozytis (1889-1937) yra parašęs labai daug ir įvairaus žanro kūrinių, tačiau žymiausias veikalas - romanas "Ceplis" (1928 m.), kuris jau anuo metu buvo išleistas ir Tarybų Sąjungoje - 1932 m. rusiškai, o 1936 m. latviškai.
Visoje buržuazinio periodo latvių literatūroje nėra kito tokio romano, kuris taip negailestingai ir ryškiai būtų pavaizdavęs Latvijos buržuaziją, jos grobuonišką prigimtį, tamsumą. Rašytojas parodo, kaip po tariamu patriotizmu slepiasi Latvijos verslininkų ir pramonininkų siekimas pasipelnyti iš valstybės iždo, demaskuoja buržuazinius Latvijos įstatymus, paperkamus teismus, parsidavėlišką to meto Latvijos seimą. Ir visa tai pateikta kaip reta aštria satyriko plunksna, kaip reta kandžia ironija. Tiesiog groteskiški visos eilės neigiamų personažų (Ceplio, Nagainio, Sausajo ir kt.) portretai tokie ryškūs ir sceniški, jog 1953 m. V.Sauleskalnis "Ceplio" romaną inscenizavo, o prieš porą metų buvo sukurtas ir kino filmas - "Ceplio afera".
"Ceplis" - pirmoji P.Ruozyčio knyga, leidžiama lietuviškai.

Šis narys parduoda knygų: 12443

Susikurk rinkinį ir už siuntimą mokėk mažiau